montenegro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

Affiliates
free forum


20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud?

Go down

20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud? Empty 20 godina MRTAV COVJEK ISTAKNUO PRETENDENSTVO NA VLAST CRNE GORE- procitajte pazljivo i recite mi jesam li ja ovo lud?

Post  sveznalica Mon Jul 14, 2008 4:27 am

(Iz knjige "Memoari sa Balkana" 1858.-1878. Martin Djurdjevic (Politicki pristav) stampano u Sarajevu 1910.god.)

Uz episkopa Petrovica stajao je a latere civilni guvernator iz Radonica koljena.Godine 1832. vladao je episkop Rade,pjesnik, a tog vremena je bio civilni guvernatur Vuk Radonic.Vladiki Radi NIJE SE SVIDJAO Vuk Radonic, te ga dade zatvoriti i protjerati iz Crne Gore.....GDJE JE UMRO 29.MAJA 1832.GOD. U KOTORU OD POSLIJEDICA MUCENJA U CETINJSKOJ 'GUVERNADURICI'.
Danilo Petrovic nije bio vladika niti svecenik.ON JE SNOVAO UCINITI PREVRAT u Crnoj Gori, te stoga ode potajno u Petrograd,da od ruskog cara trazi potporu.....
Na trgu u Cetinju imade murva.Pod ovom murvom a nasred trga U GODINI 1851. sazva Danilo narod Cetinjski........procita ukaz ruskog cara,kojim se ukida episkopska vlast i Danilo postaje prvim knezom Crnegore. Istodobno Danilo Crnogorcima zaprijeti da ce odmah SVAKOGA POSJECI KOJI MU SE NE BI POKORIO......Episkop pako, popovi i CIVILNI GUBERNATUR uskomesase se, kad to cuse, te s htjedose zestoko oguprijeti tome Danilovu prevratu; NU DANILO BIJASE OKRETAN I STADE STRIJELATI PROTIVNIKE, te tako brzo utisa vrevu.
OD TOGA VREMENA PROTJERANI CIVILNI GUVERNATOR VUK RADONIC I NJEGOVI POTOMCI ISTAKNUSE PRETENDENSTVO NA KNEZEVSKO PRIJESTOLJE CRNE GORE I BRDA.....(Vuk Radonjic umro 1832., pa ubijen ispod murve na Cetinju 1851., a poslije toga istaknuo pretendenstvo na vlast?)
sveznalica
sveznalica
Admin
Admin

Posts : 529
Points : 547
Reputation : 1
Join date : 2008-03-24

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum