montenegro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

Affiliates
free forum


Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo )

Go down

Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) Empty Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo )

Post  Cistadiplomatija Tue Aug 17, 2010 9:55 am

Uzgajanje veštačkog mesa u velikim fabričkim posudama moglo bi biti rešenje za narastajući problem prehrane sve brojnijeg stanovništva naše planete, ocenili su neki od vodećih svetskih naučnika.
"Verovatno je da će biti nekih problema s društvenom prihvatljivošću, iako bi meso uzgajano 'u kacama' moglo biti napravljeno zdravijim, tako što bi se promenio njegov sastav i mnogo higijenskijim od tradicionalnog mesa, jer bi bilo uzgajano u sterilnim uslovima", navodi jedan od njih, dr Filip Tornton iz Međunarodnog istraživačkog instituta za stoku (International Livestock Research Institute).

Slično misle i članovi britanskog Kraljevskog društva (pandana našoj Akademiji nauka), koji u 21 akademskom radu istražuju mogućnosti globalne prehrane na zdrav i održiv način.
 
Svetska populacija će 2050. dostići čak devet milijardi ljudi, a pitanje je kako ih prehraniti, pogotovu što najveći rast imaju oni danas najsiromašniji, prenosi Internet portal SEEbiz.eu.

Već u ovom trenutku, navodi se u izveštaju britanskih akademika, jedan od sedam ljudi na svetu dnevno ne unosi dovoljno proteina i kalorija. Do 2050, farmeri više neće biti u stanju da zadovoljavaju globalnu tražnju.



Dr Filip Tornton predlaže uzgajanje veštačkog mesa kao adut za lakšu prehranu planete.

"Razvoj veštačkog mesa je savršeno izvodljiv, a istraživački projekti u vezi s tim izvode se već decenijama", navodi Tornton, a kao probleme navodi najviše one psihološke prirode.

Opiti sa "in vitro" uzgojem mesnog tkiva obavljaju se već godinama. Iako smo još daleko od uzgoja bifteka u laboratorijskim ili fabričkim posudama, naučnici smatraju da je to sasvim ostvarivo.

Potpuni izveštaj o ovim naučnim radovima biće objavljen krajem godine, neposredno pred novu rundu međunarodnih pregovora o klimatskim promenama, koja će se održati u Meksiku.
==========================================================================

Koliko je "meso" koje jedemo bez ukusa, ja mislim da mi vec odavno jedemo vestacko meso. Posto je eksperiment uspeo, nikom nije takvo meso naskodilo, moze sada i da se objavi vest kako ce "u buducnosti" da se proizvodi, odnosno da ce naucnici izmisliti vestacko meso.
Cista diplomatija - kao i uvek. Ljudi, pregovarajmo sa naucnicima i vlastima u skladu sa mojim avatarom.
Uzgajace vestacko meso (meni se cini da ga mi vec jedemo ) Icon_m10
Cistadiplomatija
Cistadiplomatija

Posts : 28
Points : 79
Reputation : 1
Join date : 2010-08-06

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum