montenegro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

Affiliates
free forum


Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli..

Go down

Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli.. Empty Doktore, molim Vas za savet... muci me slabost i nestabilnost, u DZ mi nisu pomogli..

Post  milka Sat Apr 23, 2011 5:45 am

Poštovani/Poštovana,

poslednjih meseci često trpim velike tegobe i mnogo se mučim. Molim Vas za Vaše stručno mišljenje i savet.

Tegobe i simptomi

Od jeseni 2010:
• Nestabilnost (kada stojim i hodam, ponekada uz osećaj u glavi kao da sam sišla sa ringišpila, ali bez utiska da se prostor oko mene vrti; u najtežim situacijama i vrtoglavica kada zažmurim; retko, prilikom jela, dok sedim na trenutak osećaj kretanja)
• Slabost (opšta, ponekada i slabost u nogama, teško mi je čak i da pređem ulicu ili stojim u autobusu...)
• Usporenost, osećaj da cu pasti na ulici
• ponekada uz mučninu, ređe uz tahikardiju, još ređe i uz drhtavicu i znojenje tabana
• Umor, glavobolja (stežuci bol gornje str. glave, povremeno „sevajući“ bol napred levo), čelo vruće na dodir
• ponekada T=37,1
• Iako patim od opstipacije kilažu lakše gubim nego što dobijam (od kada znam za sebe bilo je obrnuto)
• Izrazita preosetljivost u zagušljivim i toplim prostorima
• Ponekada (ne uvek) posle tegoba izbacim veću kolicinu urina (TA oduvek nizak; sada: 100/60, 100/70… najviši izmeren 120/80)
• Povremeni bol u stomaku gore levo, bliže sredini (u mirovanju i naročito pri naginjanju napred, obično traje oko sat vremena), otečen i tvrd stomak u tom delu

Gastrointestinalne smetnje – već 10 godina:
• Hiatus hernia
• Naduvenost
• Refluks hrane do ždrela , prethode mu velike tegobe (slabost, nestabilnost), olakšanje tek posle podrigivanja
• Ponekada jaka gorušica
• Otežano varenje – nekada slabost i napetost u stomaku traje i po 5-6 h posle jela (hrane koja nije teška)
• Def. bulbusa duodenuma
• U želucu primese žuči
• Sporo i bolno gutanje tvrde i suve hrane
• Posle brzog i glasnog govora otežano gutanje pljuvačke i nestabilnost
• Opstipacija - oduvek


Obavljeni pregledi:

2002. gastroskopija (dg. je gore navedena)
2008. neurološki pregled u DZ – nalaz je bio uglavnom bio u redu (probl. sa ravnotežom su se i 2008. javljali, pre toga i 2006.)
2008. pregled fizijatra (Kyphosis cerv., Spondilosis cerv., Discarthrosis C5-C6)

Laboratorija (mart i april 2011.):
• povišeni monociti – 16, 2 (ref. vr. lab. 2,0-10,0)
• Helicobacter - 35,8
• holesterol - 5,67
• Na na donjoj granici
• hormoni i antitela št. žlezde u granicama normale
• bubrege nisam još kontrolisala

Zubi: od zimus imam apsces iznad korena zuba npred gore levo koji nije antibioticima bas sasvim saniran (u detinjstvu alerg. na Penicilin).

Bivši strastven pušač 25 godina (od 13-38). Sada imam 41.

ORL: ako plačem imam vodu u usima?!

Kvalitet života uz stalno prisutne ovakve tegobe, mogao bi se nazvati preživljavanjem.
Molim Vas za savet kome prvo da se obratim i koje analize da obavim. I kako sve to brže i bezbolnije da izvedem jer se često mnogo mučim i jedva obavljam svakodnevne obaveze i posao.
Na nesreću, plata mi je mala (radim u prosveti), nemam kola, ni mogućnost da neko odlazi sa mnom na preglede.
Poneki pregled bih mogla da uradim privatno, ali, možda, najčešće jedan mesečno.
U DZ u kom sam prijavljena je nemoguće pregledati se u razumnom roku.

UNAPRED NAJLEPŠE HVALA NA VAŠEM VREMENU I ZNANJU!!!

Milka

P.S. Subjektivan utisak da problem sa ravnotežom uzrokuju:
• nepravilan položaj vrata pri malim, učestalim pokretima glave (kao: pisanje, rad za računarom, odlazak kod frizera...)
• nagli pokreti vrata i glave
• naduvenost i saginjanje tela

Vas, naravno, molim za mišljenje i savet nevezano za ovu sugestiju.


milka
Guest


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum