montenegro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
radonjic - Prezime Radonjic EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
radonjic - Prezime Radonjic EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
radonjic - Prezime Radonjic EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
radonjic - Prezime Radonjic EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
radonjic - Prezime Radonjic EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
radonjic - Prezime Radonjic EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
radonjic - Prezime Radonjic EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
radonjic - Prezime Radonjic EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
radonjic - Prezime Radonjic EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
radonjic - Prezime Radonjic EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
radonjic - Prezime Radonjic EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
radonjic - Prezime Radonjic EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
radonjic - Prezime Radonjic EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
radonjic - Prezime Radonjic EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
radonjic - Prezime Radonjic EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
radonjic - Prezime Radonjic EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
radonjic - Prezime Radonjic EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
radonjic - Prezime Radonjic EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

Affiliates
free forum


Prezime Radonjic

3 posters

Go down

radonjic - Prezime Radonjic Empty Prezime Radonjic

Post  Beka Sat Jul 25, 2009 1:00 pm

Ne mogu da nadjem nista o Radonjicima koji slave Sv. Iliju (Avg.2) i Sv.Vasilija (Jan. 14). Ako imate ista na ovu temu... Hvala! Isto tako, bilo kakve informacije o prezimenu Radonjic, plemenu, istoriji....

Beka

Posts : 1
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 2009-07-25

Back to top Go down

radonjic - Prezime Radonjic Empty Re: Re

Post  Istorica Tue Jul 28, 2009 3:43 am

Pozdrav,
da bi smo pronasli nesto vise moram vas prvo upitat da li se u vasoj porodici pamti bar neka prica o dijelu Crne Gore odakle su neki vasi stari, kao i gdje vi sada zivite. Jeste li se kuda preseljavali, kuda su se kretali vasi stari? Slave su mijenjane vrlo cesto u seobama, ali ne mora biti da su ih vasi promijenili. Ako ih nijesu mjenjali onda je velika vjerovatnoca da ste porijeklom iz Banjana, ali ni to ne mora biti. Veliki broj Crnogoraca je se selio prema Makedoniji i tamo uzimao slavu koja je najcesca a to je Sv.Ilija,(ali ima ih i u nekim dijelovima Crne Gore), a preslavljali su staru slavu, kao na primjer vasa porodica Sv.Vasilija (od Banjana-Ostroga).
Radonjica ima mnogo iz raznih plemena koji uglavnom nose to prezime po nekom svom vaznom pretku.Najstariji Radonjici su Njeguski, a najbrojniji Radonjici su od Kuca.

Ne bi bilo zgoreg da nam posaljete i imena nekih vasih predaka, pa da tako nesto konkretnije probamo da vam pomognemo.(Sto se tice bas vasih Radonica).

Istorica
Guest


Back to top Go down

radonjic - Prezime Radonjic Empty I ja trazim

Post  bobigog Tue Sep 08, 2009 2:14 pm

Ovako, moji Radonjici su se cesto selili. Deda mog oca, Jefto Radonjic je poreklom negde od Radonjickog jezera - odatle se sa sinovima preselio u Bosnu (okolina Kotor-Varosi). Sinovi (moj deda i njegova braca) su se 60-ih preselili u Hrvatsku (Slavonija). Ja sam se 90-ih preselio u Srbiju. Ima li kraja selidbama? Smile No, nasa slava je Casne Verige sv. Apostola Petra. Ima li kakvih mogucnosti pogledati dublje u istoriju i saznati kakvi smo?
Pozdrav,
Bojan

bobigog

Posts : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 2009-09-08

Back to top Go down

radonjic - Prezime Radonjic Empty Prisjetite se malo prica djedova

Post  sveznalica Thu Sep 10, 2009 3:47 am

bobigog wrote:Ovako, moji Radonjici su se cesto selili. Deda mog oca, Jefto Radonjic je poreklom negde od Radonjickog jezera - odatle se sa sinovima preselio u Bosnu (okolina Kotor-Varosi). Sinovi (moj deda i njegova braca) su se 60-ih preselili u Hrvatsku (Slavonija). Ja sam se 90-ih preselio u Srbiju. Ima li kraja selidbama? Smile No, nasa slava je Casne Verige sv. Apostola Petra. Ima li kakvih mogucnosti pogledati dublje u istoriju i saznati kakvi smo?
Pozdrav,
Bojan


Pozdrav,
Sto se tice slave najvjerovatnije da ste poceli slaviti u Bosni jer je tamo dosta slave. Sto se tice vaseg djeda da je porijeklom nedje od Radonjickog jezera ne znaci nista drugo, do da je dosa tamo opet iz Crne Gore. Ako ste u mogucnosti da pretrazite nedje po pameti i sjecanju neku informaciju oklen bi moga biti otac vaseg pradjeda i da nam navedete od prilike bar, godine rodjenja vaseg oca,djeda,pradjeda... Mnogo Radonjica ima sa tim prezimenom, samo sto su neki davnasnji, a neki od "skorijeg" vrijemena sa tijem prezimenom. Takodje, znate sigurno da su u Crnoj Gori vrlo vazna plemena, tako da ne bi bilo lose sjetiti se iz kojeg.
Nadamo se iskreno da nece biti vise selidbi, mada jos od prve rasijeljene guvernadurske porodice Radonjica sa Njegusa, Radonjici se stalno sele. Ne zamjerite na ovoj " maloj sali".
Javite nam da li se sjecate sto ste mozda slavili prije ove slave! Tada cemo vjerovatno moci nesto blize da vam recemo.
sveznalica
sveznalica
Admin
Admin

Posts : 529
Points : 547
Reputation : 1
Join date : 2008-03-24

Back to top Go down

radonjic - Prezime Radonjic Empty Re: Prezime Radonjic

Post  Radonic Mon Aug 23, 2010 6:17 pm

Ja sam iz Lijevca polja i prezivam se Radonic, moja krsna slava je Sv. Ignjatija Bogonosac ( 2. januar).....Moj rodjak ima porodicno stablo pocevsi od Jove, Jevrosima i Petra Radonica pa do danas, koji su ovamo dosli iz Crne Gore prije 150 - 200 god....I mi zelimo da napravimo kompletno stablo ali je malo tesko, mnogo nas ima.....Trazeci po facebook - u saznala sam da ima Radonica koji slave i Sv. Jovana Krstitelja, Djurdjevdan, Casne Verige, Arhangela itd...Tako da smo se mi bazirali iskljucivo na Radonice iz Lijevca i one koji slave Sv. Ignjatiju......Ako neko moze da nam pomogne ili zna nesto vise neka pise........Moze ovdje ili na moj gmail (katarina.radonic94@gmail.com)......Hvala vam unaprijed.....

Radonic
Guest


Back to top Go down

radonjic - Prezime Radonjic Empty Re: Prezime Radonjic

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum