montenegro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Latest topics
» Iz jedne od grana znamenitih Njeguskih Radonjica /slike/
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyFri Jan 06, 2023 6:37 am by radonja

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySun May 21, 2017 12:48 pm by Cistadiplomatija

» Tech Tricks - Easy Computer Tricks and lates news abouth technology
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySun May 21, 2017 12:45 pm by Cistadiplomatija

» Jesen na Cetinju (na maternjem jeziku)
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyMon Sep 07, 2015 3:24 am by sveznalica

» Kako drugi vide istoriju Srbije
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyMon Nov 24, 2014 5:01 pm by Guest

» BIOTEROTIZAM nam satire naciju ! Zastrasujuce, nacijo tvoja su deca u pitanju!!!
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySat Dec 14, 2013 9:13 pm by Cistadiplomatija

» Kozački "Hristovi ratnici" stižu u Republiku Srpsku kao odgovor na 50.000 mudžahedina
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyTue Nov 12, 2013 5:56 am by Cistadiplomatija

» Vukićevići Borogovo
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptySun Oct 06, 2013 12:43 am by miladin.vukicevic

» "Put ružama posut", o životnom putu princeze Olivere Lazarević
Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  EmptyMon Sep 30, 2013 6:44 pm by sokolica

Affiliates
free forum


Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića

Go down

Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  Empty Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića

Post  Plavakrv Wed Sep 14, 2011 1:47 am

PRINCEZA OKSENBERG ZA „BLIC” O KRALJEVSKOJ PORODICI I HOLIVUDU
Katarina: Želim da snimim film o dedi Pavlu


Šarmantna glumica plave krvi, unuka princa Pavla Karađorđevića koja poslednjih godina sve češće sa porodicom boravi u Beogradu, pohvalila nam se da ima srpski pasoš, da sve bolje govori srpski i da uskoro planira da snimi biografski film o svom dedi - princu Pavlu.

Katarina, ćerka princeze Jelisavete i unuka princa Pavla Karađorđevića  17551510
Katarina (druga s leva) sa majkom Jelisavetom (četvrta s leva) i rodbinom

Prelepa Katarina Oksenberg, ćerka princeze Jelisavete Karađorđević, u ekskluzivnom intervjuu za „Blic“ priča o svom detinjstvu, odrastanju sa kneginjom Jelisavetom, karijeri i braku sa Kasperom van Dinom, holivudskim glumcem.
Porodica


Na pitanje koliko joj je plemićko poreklo pomoglo tokom odrastanja, Katarina kaže:
- Nimalo. Nisam imala tradicionalno kraljevsko vaspitanje. Sem toga, nama je rečeno da smo proterani iz Jugoslavije i da tamo ne smemo da se vratimo. Veoma sam, međutim, zadovoljna kako je sudbina uredila moj život.



Mama i princeza
Pored najstarije ćerke Indije, Ketrin iz desetogodišnjeg braka sa Kasperom ima Maju i Selest. Kaže da s podjednakom ljubavlju brine i o muževljevoj deci iz prethodnog braka - Kapiju i Grejsi. "Kasper i ja uživamo u ulozi roditelja i ne ustručavamo se da isprobamo različite ideje. Srećom, humor nas uvek spasava! Devojčicama često pričam i o poremaćajima apetita jer sam svojevremeno bolovala od bulimije i teško sam se izlečila", kaže Katarina.
Na pitanje kakva majka je bila princeza Jelisaveta, Katarina se slatko nasmejala:
- Moja majka je oduvek imala avanturistički duh i neverovatnu količinu energije. Sećam se kada sam imala 16 godina, vraćali smo se iz Irana u London, ali je avion po povratku sleteo prvo u Atinu. Mama je odlučila da treba da ostanemo u Grčkoj. Tako smo zgrabili kofere i brodom otišli do ostrva Spetsai. Sedeli smo na plaži, i dok smo se pitali gde ćemo da odsednemo, ugledali smo mamu kako priča sa nepoznatom ženom na ulici. I ta žena je bila turista, ali sa ostrva je putovala malo ranije nego što je planirala, pa nam je ponudila da ostanemo u kući koju je ona iznajmila! Posle toga pozvani smo na drugo ostrvo Stezalopulos, koje je pripadalo porodici Niarkos. Sećam se da je, dok smo bili tamo, jednog popodneva svojom jahtom došao Mik Džeger i da sam mu nacrtala brkove! Sa putovanja s mamom imam mnogo lepih i smešnih uspomena.


Kada je 1966. prvi put došla u Beograd snažne emocije su je iznenadile i plakala je
Prvi put kada je došla u Srbiju, 1996. godine, Katarina je zaplakala:
- Dok smo sa beogradskog aerodroma išli ka gradu, kroz prozor automobila posmatrala sam pejzaže. Osetila sam da su me emocije preplavile. Počela sam da plačem. Duboko u duši uvek sam bila povezana sa svojom zemljom, mada toga nisam bila svesna. Bila sam iznenađena svojim osećanjima - priznaje srpska princeza i dodaje da joj svaki dolazak u Srbiju menja život u pozitivnom smislu i emotivno je ispunjava jer je u gostima tamo gde joj je najlepše - kod svoje majke.

Takođe, kaže da prema svojoj kraljevskoj porodici oseća i određenu vrstu odgovornosti:
- Pokušavam da snimim film o princu Pavlu, mom dedi, jer sam oduvek želela da se sazna prava istina o njemu. Bio je veliki patriota, želeo je dobro Srbiji i činio je sve da ona izbegne rat. Puno će nam pomoći dokumenta koja će prvi put biti obelodanjena u ovom filmu. Biće to ep o čoveku koji je imao principe, koji je bio nepresušni izvor svetlosti, ali je bio okružen zlim ljudima i izdajom sa svih strana - sa strašću govori Katarina, koja će igrati svoju baku, kneginju Olgu.



Sa suprugom i ćerkama živi u Kaliforniji
Na pitanje da li zna srpski jezik, Katarina kaže:
- Srpski je prvi jezik sa drugačijom azbukom koji učim. Govorim romanske jezike, ali to nije isto. Znam veoma malo reči: “hvala”, “hvala lepo”, “molim”, “dobro veče”, “pas”, “mačak, mačka”... Naučila sam da kažem i „može“, jer mi je mama jednom prilikom objasnila da je ta reč veoma korisna - kada je izgovaraš pred kamerama usta imaju lep oblik - šali se Katarina i dodaje da Indija, njena najstarija ćerka, želi dobro da nauči srpski, a da bi ona mogla da zamisli sebe da živi u Srbiji.

Osim uloge Amande u TV seriji „Dinastija“, koja joj je donela svetsku popularnost, Katarina je u karijeri igrala i u veoma gledanoj seriji „Vrelina Akapulka“, a snimila je i film o engleskoj princezi ledi Dajani.
- Imala sam sreće da mi počeci ne budu teški jer sam veoma rano stekla radne navike. Već sa 17 godina sam počela da radim i bila sam finansijski samostalna - kaže Katarina.

Danas se sa suprugom Kasperom van Dinom, poznatim holivudskim glumcem, bavi filmskom i televizijskom produkcijom.
- Kasper i ja smo shvatili da je došlo vreme da počnemo da biramo priče koje želimo da ispričamo, koje su nama značajne i koje nas motivišu. Pre nekoliko godina uradili smo rialiti šou „Oženio sam se princezom“, koji je prikazivao jedan tipičan dan u našoj porodici, a nakon toga je usledio još jedan rialiti “Američka princeza”, u kojoj sam ja bila domaćica - kaže Katarina.

Biljana Tasic

Plavakrv
Guest


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum